fontanny-fajerwerki

Fontanny gdzie zamiast wody jest ogień?

Rozrywka

Każdy marzy o tym, żeby jego impreza urodzinowa lub przyjęcie weselne były niezapomniane. Szczególnie warte uwagi są fontanny fajerwerki sklep ma bardzo duży wybór.

Czym są fontanny?


Należy pamiętać, że fontanny dają dużo więcej mocy od przeciętnej iskry. Są to sztuczne ognie, w których bez hukowa kaskada iskier jest głównym efektem. Można wyróżnić wodospady złotych, srebrnych, a nawet kolorowych światełek. Na rynku dostępne są fontanny, które można odpalić wewnątrz pomieszczenia, ale zdecydowana większość odpalana jest jednak na zewnątrz. Osoby, które poszukują dramatyzmu powinny zdecydować się na dymiące fontanny. Można też zakupić takie, które nie dymią w ogóle. Należy mieć na uwadze, że fontanny określane są także jako wulkany. Są to stożki kartonowe, które zawierają materiał pirotechniczny. Efekt wulkanu potrafi wydobywać się nawet na bardzo dużą wysokość. Fontanny różnią się nie tylko rodzajem efektu, ale również wielkością, kształtem oraz czasem trwania. Należy pamiętać, że produkty pirotechniczne nie są bezpieczne, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Jeżeli niewłaściwie je odpalimy to mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia. Trzeba też stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji oraz zaleceń co do bezpieczeństwa. Sztuczne ognie powinny też pochodzić ze sprawdzonego źródła, ponieważ wtedy mamy gwarancję jakości. Ważne są przede wszystkim atesty, zezwolenia oraz niezbędne certyfikaty. Cichy pokaz pirotechniczny można stworzyć przy połączeniu kilku rodzajów fajerwerków.

Sztuczne ognie


W Chinach wynaleziono sztuczne ognie długo przed narodzeniem Chrystusa. Początkowo za pomocą prochu były wystrzeliwane. Zasada działania pozostała ta sama, jednak obecnie używane są zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie środki. Środki pirotechniczne to przede wszystkim niezapomniane doznania wizualne. Fajerwerki zawierają niestety wiele szkodliwych związków chemicznych, które opadają na ziemię po wystrzeleniu. Każdego roku trafia do powietrza wiele ton sztucznych ogni. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że fajerwerki wykorzystywane są wszędzie. Sprawdzą się idealnie zarówno na prywatnej imprezie, jak i na profesjonalnym pokazie. Fajerwerki są oczywiście piękne i spektakularne, ale nie można zapominać o losie zwierząt. Niestety głośny huk i efekty wizualne mogą płoszyć zwierzęta i wywoływać u nich duży stres. Popularność sztucznych ogni jednak nie maleje, a tendencja jest wręcz odwrotna. Jest to jednak mocno zakorzeniona tradycja, którą warto kultywować.