projekt-tarasu-kraków

Sposób na piękny taras

Dom

Niezbędnym elementem każdego domu jest taras. Dlatego ważną rolę odgrywa projekt tarasu Kraków jest miejscem, gdzie działa wiele renomowanych firm.

Projekty tarasów

W internecie można znaleźć wiele inspiracji dotyczących drewnianych tarasów, które mogą być odkryte lub zadaszone. Można skorzystać z gotowych projektów lub przygotować projekt tarasu samodzielnie. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że taras pełni często rolę jadalni na świeżym powietrzu. Chodzi przede wszystkim o to, żeby był dobrze zaaranżowany i zadaszony. Z reguły lepiej prezentują się tarasy o dużych wymiarach. Początkowo tarasy projektowano wyniesione. Było to robione, żeby maksymalnie odsunąć od gruntu materiał wykończeniowy. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie mamy dużo większe możliwości i możemy korzystać z materiałów odpornych na wilgoć. Dostępne są także środki służące do zabezpieczania materiałów budulcowych. Właśnie dlatego zatarła się granica między ogrodem i domem. Niskim kosztem można zaprojektować naprawdę piękny taras. Sposób użytkowania tarasu zależy od tego, z której strony będzie usytuowany. Najważniejsze są osobiste preferencje i to do nich należy dostosować aranżację. Ciekawie prezentuje się taras od południa, ale ma on kilka wad. Przede wszystkim w lato może być bardzo gorąco i wtedy możemy z niego korzystać dopiero późnym wieczorem. Upał niestety będzie zbyt duży, żeby komfortowo siedzieć na tarasie w środku dnia.

Lokalizacja tarasu

Zawsze chłodny będzie z kolei taras północny. Nawet latem lepiej mieć ze sobą koc lub sweter. Dlatego najlepszym wyborem będzie taras od wschodu lub zachodu. Ciekawie prezentuje się również taras narożny, który okala dom z dwóch stron. Z takiego tarasu można korzystać niezależnie od pogody i pory dnia. Taras może znajdować się w podcieniu lub pod balkonem. Można też zaprojektować duży taras, w którym niektóre fragmenty pozostaną na zawsze osłonięte, a reszta powierzchni będzie nasłoneczniona. Jeśli zainstalujesz markizę na ścianie nad tarasem to bardzo szybko zyskasz cień. Warto także dodać pergolę do aranżacji, która ma szybko rosnące pnącza. Należy pamiętać, żeby aranżacja tarasu pasowała do ogólnej estetyki domu. Chodzi tutaj przede wszystkim o elewację oraz elementy wykończeniowe. Taras zbudowany z drewna sprawdzi się idealnie w budynku drewnianym. Wykończenie kostką brukową będzie pasować do domów nisko posadowionych. Wykonanie projektu tarasu można powierzyć zewnętrznej firmie, która zajmie się tym profesjonalnie. Jednak samodzielne przygotowanie projektu jest zdecydowanie tańsze.