parking-pyrzowice

Gdzie zostawić auto przy lotnisku?

Ogólne

Najwygodniejszą formą podróżowania za granicę jest latanie samolotem. Loty są szybkie i bezpiecznie. Do ciepłej Bułgarii można dolecieć w niecałe trzy godziny. Mniej więcej tyle samo czasu potrzeba, by dotrzeć do innych ciepłych krajów w na południu Europy. Wystarczy dotrzeć samochodem na parking Pyrzowice, a potem wsiąść w samolot i cieszyć się wakacjami.

Jak znaleźć parking Pyrzowice?

Szukając miejsca, w którym można zostawić samochód na czas wakacji, warto zacząć od biura podróży. Niektóre z nich oferują klientom bezpłatne miejsce parkingowe przy lotnisku. Czasem można w ten sposób sporo zaoszczędzić, bo strzeżony parking Pyrzowice to koszt 285 zł za 7-dniowy postój.

Indywidualnie miejsce parkingowe można zarezerwować z wyprzedzeniem, korzystając z gotowych formularzu na stronie internetowej lub telefonicznie. Warto to zrobić, ponieważ wtedy zwykle opłata parkingowa jest niższa.

Większość parkingów oddalona jest od terminala. Jednak ich właściciele oferują dowóz osobom, które zostawiają auto, na lotnisko i po powrocie z lotniska na parking.

Usługi dodatkowe na parkingu

Wybierając konkretny parking Pyrzowice, warto dowiedzieć się o inne usługi dostępne w cenie parkowania. Podstawą jest dowóz na lotnisko, ale to nie wszystko. Na niektórych parkingach można skorzystać z usługi ładowania akumulatora. Jeśli auto będzie stało tydzień lub dwa, może zdarzyć się problem z jego odpaleniem. Wtedy pracownicy parkingu pomogą w uruchomieniu silnika.

Czasem można również zostawić samochód do umycia – łącznie z praniem tapicerki. Cena usługi ustalana jest indywidualnie po przybyciu na parking.

Lato to okres burz i opadów deszczu oraz gradu. Warto wybrać zadaszony parking Pyrzowice. Większość parkingów jest odsłonięta, więc parking z zadaszeniem lepiej rezerwować wcześniej. To pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek po powrocie z wakacji.

Na niektórych parkingach można można skorzystać z usługi odbioru auta przez obsługę z lotniska. Wtedy można bezpośrednio do terminala przyjechać swoim autem i oddać je pracownikowi parkingu. Po przylocie do kraju auto zostanie podwiezione na lotnisko.

Wybór parkingu – praktyczne porady

Wybierając parking Pyrzowice, warto sprawdzić, czy bus dowożący na lotnisko oferuje foteliki dla dzieci. Najlepiej też zostawić auto razem z kluczykami – wtedy nie trzeba się o nie martwić w podróży. Trzeba się dowiedzieć, czy na parkingu dostępne są schowki dla kierowców.

Miejsce parkingowe warto rezerwować z wyprzedzeniem. Nawet jeśli później zmieni się godzina wylotu, będzie można to skorygować z obsługą parkingu telefonicznie lub e-mailowo.